Újabb Csernobil fenyeget a szomszédban, a kormány hallgat
Dátum: 2014. March 19. Wednesday, 11:00
Rovat: Hídfő


Február 20-án az Oroszország Hangja bejelentette, hogy Ukrajnában a felfegyverzett "tüntetők" elfoglalták a rivnei atomerőművet. Az épületet ismeretlen fegyveresek rohamozták meg, majd elfoglalták az adminisztratív blokkokat. A fegyveresek felgyújtották a fő szervert és ellenőrzésük alá vonták a terület fő energiaforrását. Azt követően semmilyen információ nem jelent meg erről az európai médiában. Brüsszel eltussolta az ügyet, a hazai médiát pedig Brüsszelből vezérlik, így a magyar média sem volt hajlandó foglalkozni a történtekkel. Mivel a hazai média is tartja magát a hírzárlathoz, újra és újra fel kell tennünk a kérdést: mi történt azóta a rivnei atomerőművel?

Tisztában van-e azzal a magyar kormány, hogy egy szomszédos országban bekövetkező nukleáris katasztrófa milyen következményekkel járna Magyarországra nézve? A magyar külügy azóta elmulasztotta teljesíteni a kötelességét és nem járt közben ezügyben. Nem rendelték be az ukrán nagykövetet és nem kértek semmilyen hivatalos tájékoztatást a terroristák kezére jutott atomerőművel kapcsolatban. Időközben az orosz Roszatom a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséghez fordult (NAÜ) azzal a kéréssel, hogy ellenőrizze az ukrajnai atomerőművek biztonságát. Ezt Dmitrij Rogozin miniszterelnök-helyettes személyesen jelentette be. Emellett azt is kinyilvánította, hogy az instabil politikai és gazdasági helyzet miatt Ukrajnában az atomerőművek biztonságának kérdése már nem belpolitikai, hanem külpolitikai probléma.



Rogozin szerint az országnak gyakorlatilag nincs vezetése és káosz uralkodik, emiatt a nukleáris létesítmények "vonzzák a szélsőségeseket és azokat, akik ezt zsarolásra használják fel, hogy elérjék politikai céljaikat". A miniszterelnök-helyettes által mondottakból feltételezhető, hogy a rivnei atomerőmű zsarolás és idegen politikai érdekérvényesítés tárgyává vált, - ami nemzetközi terrorizmus. Ha a magyar kormány hallgat ezügyben, az azt jelenti, hogy tudomása van egy atomerőmű fegyveresek általi megszállásáról, valamint arról, hogy Janukovics távozása nem az Európai Unió diplomatáinak, hanem az atomerőmű NATO különleges alakulatok általi megszállásának és a felrobbantásával fenyegetőzésnek köszönhető.

Továbbra is várjuk a magyar kormány hivatalos állásfoglalását annak kapcsán, hogy fenyegeti-e hazánkat nukleáris katasztrófa, vagy tudomásuk van-e a szomszédos országban terroristák kezére jutott atomerőműről - Illetve ha nincs tudomásuk róla, leváltották-e már a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok illetékes vezetőit, akik elfelejtettek foglalkozni egy szomszédos országban ismeretlen fegyveresek kezére jutott atomerőmű kérdésével. Továbbra is fennáll a kérdés, hogy miért rendelték el minden, az ukrán-magyar határon áthaladó jármű fertőtlenítését arra az afrikai sertéspestisre hivatkozva, melynek tünetei kísértetiesen hasonlítanak a sugárbetegség ismérveire.



Hídfő



A hír tulajdonosa: Magyar Ifjúság
http://magyarifjusag.atw.hu

A hír webcíme:
http://magyarifjusag.atw.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1700